Zážitky v okolí

Domácí farma

Chalupa u Bouzova se nachází přímo vedle naší hospodářské farmy, která nabízí nejen dětem, ale i rodičům nezapomenutelné zážitky s domácími hospodářskými zvířaty! Na farmě žijí krávy Jersey s telátkem, býci, slepice, prasátka a děti budou rozhodně nadšené z našich milých zakrslých koz a mini oveček.

Můžete si také vyzkoušet dojení krav a ochutnat tak nejkvalitnější mléko, kterého se plnými doušky mohou napít i ti, co trpí na laktózu!

Hrad Bouzov

www.hrad-bouzov.cz

Chalupa U Bouzova se nachází 5 minut autem od hradu Bouzov! Tento romantický hrad postavený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka a v roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. Na hradu se natáčelo mnoho znamých pohádek například O princezně Jasněnce a létajícím ševci; Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek nebo 

Olomoucké Tvarůžky

www.tvaruzky.cz

Chalupa u Bouzova se také nachází 10 minut od obce Loštic, která je známá svou výrobou Olomouckých Tvarůžků ("Syrečků"). Je jím věnováno v obci muzeum, restaurace zaměřená pouze na jídla upravená s tvarůžky, ale také od roku 2016 začal obchod v Lošticích vyrábět různé zmrzliny založené na sýru.

Javoříčské jeskyně

www.caves.cz

Javoříčské jeskyně se nacházejí 10 kilometrů západně od Litovle a patří mezi jeskyně přístupné veřejnosti. Tyto jeskyně vynikají překrásnou krápníkovou výzdobou, jednou z celkově vůbec nejbohatších v České Republice. 


Mladečské jeskyně

www.caves.cz

Poblíž Javoříčských jeskyní se nacházejí rovněž veřejnosti přístupné Mladečské jeskyně. Tyto rozsáhlé podzemní prostory v devonských vápencích. V Mladečských jeskyních byla objevena řada archeologických nálezů od pravěkých lidí až po pradávnou faunu.

RELAX PARK Bouzov

www.relaxparkbouzov.cz

Zábavní centrum RELAX PARK Bouzov se nachází v nádherném prostředí hradu Bouzov. Na tomto místě si přijdou na zábavu všechny generace díky sportu, zábavě i adrenalinu, které toto zábavní, sportovní a relaxační centrum nabízí. Mezi hlavní atrakce parku patří jízda na minikárách, koloběžky, obří trampolína, dětské hřiště, skákací hrad, ale i jízda na lanovce.

Historický areál s Trojským koněm

www.hrady.cz

Hlavní atrakcí historického areálu je obrovská dřevěná "replika" bájného trójského koně z řecké mytologie s vyhlídkou v jeho hlavě, takže se můžete sami cítít jako na bitvě o Tróju! Od roku 2002 je součástí areálu také malá sklářská huť, kde se vyrábí repliky historického skla a od roku 2014 i keramická dílna.

Paintball

www.strednimorava-tourism.cz

Jestliže by vám nestačil adrenali ze zábavního centra RELAX PARK Bouzov, tak se vám potom nabízí i akční adrenalinový sport Paintball "Na Pindě", který se nachází v Litoveli a nabízí zázemí pro skupiny, ale také pro jednotlivce. Toto speedball hřiště nabízí umělé překážky a rozlohu 2 500 m2. Minimální počet hráču je 6. (Obrázky jsou pouze ilustrační)

Pivovar Litovel

www.litovel.cz

V Litovli se vaří pivo již přes sedmset let , kdy král Václav II. udělil městu právo mílové, což znamenalo, že měšťané mohli pivo vařit a šenkovat v okruhu jedné míle. I současné litovelské pivo si odnáší jen to nejlepší z historie a vaří pivo klasickými postupy.